اطلاعات دارویی دوکسپین

Doxepin

دوکسپین Doxepin


نام های تجاری دارو :دوکسپین 10 و 25 میلی گرم ( داروپخش) ، رازو دوکسپین ( داروسازی رازک) ، آپو دوکسپین (APOTEX کانادا ) ، دونئورین (HEXAL آلمان )

دوکسپین از گروه داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای است . دوکسپین در درمان افسردگی و اضطراب ناشی از الکلیسم و حالت روانی و حالت های مانیک-افسردگی بکار میرود.

مکانیسم اثر دوکسپین

مکانیسم دقیق عمل دوکسپین هنوز مشخص نیست .دوکسپین محرک سیستم اعصاب مرکزی و مهارکننده مونوآمین اکسیداز نیست . اما از طریق مهار برداشت مجدد نوراپی نفرین و سروتونین توسط پایانه سلول عصبی پیش سیناپسی آن را در دستگاه عصبی مرکزی افزایش می دهد.

فارماکودینامیک

دوکسپین از گروه داروهای ضدافسردگی سه حلقه ای از دسته دی بنزوکسپین می باشد که در درمان افسردگی و اضطراب ، خارش شدید ناشی از اگزما استفاده می شود. دوکسپین ذاتا خواب آور و آنتی کولینرژیک می باشد.

فارماکوکینتیک

دوکسپین بخوبی از دستگاه گوارش جذب می شود. حداکثر غلظت پلاسمایی دو ساعت بعد ازمصرف خوراکی دوکسپین بدست می آید. پیوند پروتئینی دوکسپین بالاست ، دوکسپین و دزمتیل دوکسپین 80% به پروتئین های پلاسما متصل می شوند. دوکسپین در کبد بطور وسیع متابولیزه می شود و دارای اثر عبور اولیه می باشد. نیمه عمر دوکسپین 6 تا 24.5 ساعت می باشد.

موارد مصرف دوکسپین

افسردگی , اضطراب , بی خوابی , کهیر1

مقدار مصرف دوکسپین

برای درمان اضطراب (بزرگسالان ) :
**موارد خفیف :
مقدار اولیه : 25 mg در روز در 1 تا 3 دوز منقسم / مقدار نگهدارنده :25 تا 50 mg در روز در 1 تا 3 دوز منقسم .
** موارد متوسط :
مقدار اولیه : 75 mg در روز در 1 تا3 دوز منقسم / مقدار نگهدارنده : 75 تا 150 mg در روز در 1 تا3 دوز منقسم .
** موارد شدید :
مقدار اولیه : 150 mg در روز در 1 تا 3 دوز منقسم / مقدار نگهدارنده : 150 تا 300 mg در روز در 1 تا 3 دوز منقسم .
-حداکثر مقدار مجاز در یک نوبت 150 mg می باشد .
برای درمان افسردگی (بزرگسالان) :
**موارد خفیف
: مقدار اولیه : 25 mg در روز در 1 تا 3 دوز منقسم / مقدار نگهدارنده :25 تا 50 mg در روز در 1 تا 3 دوز منقسم .
**موارد متوسط :
مقدار اولیه : 75 mg در روز در 1 تا3 دوز منقسم / 
مقدار نگهدارنده :75 تا 150 mg در روز در 1 تا 3 دوز منقسم .
**موارد شدید:
مقدار اولیه : 150 mg در روز در 1 تا3 دوز منقسم / 
مقدار نگهدارنده : 150 تا 300 mg در روز در 1 تا3 دوز منقسم .
-حداکثر مقدار مجاز در یک نوبت 150 mg می باشد.
برای درمان کهیر : 10 mg خوراکی 3 بار در روز.

هشدارها

1-در مصرف دوکسپین بیماران دارای اختلالات افسردگی شدید(MDD)، هم بزرگسالان وهم کودکان ، ممکن است وخیم تر شدن وضعیت افسردگی و یا افزایش تمایل به خودکشی یا تغییرات رفتاری غیرطبیعی را تجربه کنند.
2- در بیماران دارای افسردگی دوقطبی با احتیاط فراوان دوکسپین تجویز شود.
3-اتساع مردمک چشم بدنبال تعداد زیادی از ضد افسردگی ها از جمله دوکسپین می تواند رخ دهد. دوکسپین می تواند سبب حمله بسته شدن زاویه در بیماران دارای زاویه باریک ذاتی (کسانیکه تحت عمل برداشتن قرنیه قرار نگرفته اند) شود.

نکات قابل توصیه

1-تا زمانیکه حالت خواب آلودگی ناشی از دوکسپین برطرف نشده است بیماران مصرف کننده دوکسپین باید در انجام کارهای دقیق و کارهایی که نیاز به هوشیاری کامل دارند مانند رانندگی و کار با ماشین آلات احتیاط لازم را بعمل آورند.
2-در هنگام مصرف دوکسپین از مصرف فرآورده های حاوی الکل خودداری کنید.
3-داروهای خواب آور از جمله دوکسپین ممکن است باعث حالت سردرگمی و گیجی و خواب آلودگی شدید در سالمندان شوند. سالمندان عموما باید با مقدارهای پایین دوکسپین درمان را شروع کنند و حین درمان بدقت تحت کنترل باشند.
4-اثر ضد اضطراب دوکسپین زودتر از اثر ضدافسردگی آن پدیدار می گردد.شروع اثر ضدافسردگی دوکسپین پس از 2 تا 3 هفته می باشد.

مصرف در بارداری

تاکنون به اثبات نرسیده است.


توجه :کاربران گرامی؛ اطلاعات دارویی موجود در وبسایت صرفا جهت افزایش اطلاعات دارویی شما میباشد و لزوما به معنای موجود بودن دارو در داروخانه مرکزی امام نیست .
جهت اطلاع از موجودی داروها میتوانید در ساعات 7 الی 22 با شماره 05131908 داخلی های 228 و 229 تماس حاصل نمایید. ( صفحه اینستاگرام موسسه خدمات دارویی رضوی ) .
نظرات
  • آرش:
   1399/03/12

   بنده دچار سندرم روده تحریک پذیرم و پزشک برای افسردگی داکسپین 25 و کلرپرومازین 100 و ارتان تجویز کردن با گذشت 12 ساعت از مصرف هنوز دچار گیجی و سرگشتگی هستم مصرف شونو ادامه بدم؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بله.اینها از عوارض دارو به ویژه در شروع مصرف میباشد.
   حتی اگر احساس عدم بهبودی یا حتی تشدید بیماری تا دو هفته داشتید باز هم به مصرف آن ادامه دهید و نگران باشید.


  • پری:
   1399/03/12

   با سلام، ببخشید من قرار برای آزمون استخدامی، آزمایش اعتیاد بدم، و حدود 1هفته هر شب یک چهارم ازین دارو طبق تجوز دکتر میخورم، ایا اختلالی در ازمایش اعتیاد من ایجاد میکنه؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   با توجه به اینکه برخی از ضدافسردگی های سه حلقه ای که دوکسپین هم جزو ان دسته میباشد،سبب مثبت شدن تست اعتیاد میشوند،بهتر است پزشک ازمایشگاه را در جریان مصرف داروی خود قرار دهید.


  • مرتضی :
   1399/03/09

   با سلام با تجویز پزشک داروهای بوسپیرون و بوپروپیون وکلردیازاید مصرف میکنم آیا با داروی دوکسپین ۱۰ تداخل دارن ؟ ممنون از راهنمایی شما

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام مصرف بوسپیرون و دوکسپین به علت ایجاد سندرم سروتونینی توصیه نمیشود


  • Faryalba:
   1399/03/07

   سلام وقت بخیر میخواستم ببینم داروی دوکسپین۱۰ و کلونازپام۱میلی را شبا میخورم دکتر تجویز کردن میخواستم ببینم تداخل دارویی دارن با هم؟چون پهلوم درد گرفته

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام نه تداخل خاصی ندارند


  • احسان وزیری:
   1399/03/04

   سلام..من به داروی آ اس آ،بروفن،ایبوبروفن، و خانواده این داروها حساسیت دارم آیا این دارو مورد خاصی داره که من استفادش کنم؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   این داروهای از یک دسته و خانواده نیستند


  • اکبر معروفخانی:
   1399/03/01

   سلام آقای دکتر بنده برای مشکل پوستی ۲۰روز یک روز آپودوکسپین و یک روز فستوور مصرف کردم و الان به صورت لحظه ای در اکثر اعضای بدنم(مثلاً یبار پام و یبار دستم و ..) لرزش دارن. از عوارض این داروها چنین حالتی رو داریم؟ ممنون

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   لرزش از عوارض دوکسپین می باشد و در صورت ادامه آن باید طبق نظر پزشک دارو راتغییر داد

   .


   .


  • حمیدرضا:
   1399/03/01

   سلام من ده ساله نخوابیدم یعنی رو سرم تمرکز میکنم و نمیتونم بخوابم،دکتری که رفتم دوکسپین 25 و ترازدون رو باهم داده و در یک زمان میخورم ،البته دو روزه ،خوردن این دو باهم اشتباهه یا نه

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام. 
   در صورتیکه در به خواب رفتن مشکل دارید می توانید این دو دارو را با هم مصرف کنید ولی آزمایش خون و آزمایش کبدی را طی دوران مصرف فراموش نکنید..


  • نفیس:
   1399/02/28

   سلام مدتی هست که دچار خارش در ناحیه تناسلی شده ام و بیشتر از۱۰بار ب پزشک مراجعه کردم و موقتا درمان شدم البته بعد از مصرف چند دوره انتیبیوتیک داکسی سایکلین .در حال حاضر پزشک برای من کپسول دوکسپین رو تجویز کردن ایا عوارض داره و اینکه راه درمان نتیجه بخش هست؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   برای خارش هایی ک دلیل مشخصی ندارند استفاده میشه 


  • نفیس:
   1399/02/28

   سلام و عرض ادب مدتی هست دچار خارش در واژن شده ام و بیش از ۱۰ بار به پزشک مراجعه کرده ام و باتجویز دارو کمی بهتر شدا اما دوباره خارش برگشته در حال حاضر پزشک برای درمان کپسول دوکپین رو تجویز کردن که تا ی هفته مصرف شود ایا تاثیر گزار هست؟و اینکه عوارض برای من ک مجرد هستم ندارد؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   اگر عفونت باشه دوکسپین جوابگو نخواهد بود 
   ولی در کل برای خارش هایی ک علت خاصی ندارند استفاده میشه 
   و برای شما مشکلی نخواهد داشت


  • مژگان:
   1399/02/26

   من چند روزه که دارم آپو دوکسپین ۱۰ میخورم بااین وجود بازم حالت تهوع وبی اشتهایی شدید دارم آیا میشه که این دارو را برای کم شدن استرس وبیقراری دو بار در روز استفاده کنم.

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   از عوارض دارو هست بعد ی مدت بهش تحمل ایجاد میشه 


  • سعيد:
   1399/02/24

   سلام سال ٩٢ به مدت دو سال دوكسپين ١٠ ميليگرم روزي يك كپسول استفاده كردم و خيلي خوب جواب گرفتم. سال ٩٦ دچار AF اريتمي دهليزي شدم كه مهار شد . بك روانپزشك گفت اين عرضه به خاطر استفاده طولاني از دوكسپين بوده. حالا دوباره لازمه استفاده كنم. با توجه به اين دوز پايين اين حرف صحت داشته و ايا مجاز به استفاده مجدد از دوكسپين هستم؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   مجددا بدون تجویز پزشک اصلا نباید استفاده کنید 


  • ساره:
   1399/02/21

   سلام من سه ماهی هستش به خاطر میگرن دوکسپین ۱۰ و پرانول ۲۰ روزی یک عدد از هر کدام استفاده میکنم و متاسفانه دچار کاهش شدید میل جنسی شدم جوری که زندگیم دچار مختل شده و همسرم ناراحتن.میخواستم ببینم از عوارض دارو هستش و اینکه چکار کنم برطرف شه ممنون

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   بله از عوارض دارو هست 
   تقویت کننده های گیاهی از داروخانه تهیه کنید معمولا جواب دهی خوبی دارند  


  • داود:
   1399/02/19

   سلام خسته نباشید من حدود 2 ساله سندروم پای بیقرار دارم و گزگز شدید پا و پیش خیلی دکترهای خوبی رفتم و انواع قرصها و ویتامینها رو مصرف کردم ولی افاقه نکرد الان حدود 4 ماهه دارم دوکسپین و کلرودیازپوکساید مصرف میکنم که الحمدالله حالم خیلی خوب شده میخواستم ببینم که ادامه بدم یا نه ؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   بله ادامه بدید تا اینکه دکترتون بگن قطعش کنید 


  • ایرج:
   1399/02/18

   باسلام جناب دکتر بنده دو هفته ای است حالت گیجی دارم وبعصی مواقع همراه با تعریق و سردی پاهام است به نحوی که احساس می کنم تعادل ندارم ربتم دکتر قرص دوکسپین وامپراوزل برام نوشت آیا اولا این دارو تاثیری دارد ثانیا علت این مشکل من گوارشی است یا خیر؟ ممنونم

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام بله  دوکسپین جهت درمان و امپرازول جهت کاهش عوارض گوارشی تجویز شده است


  • F.l:
   1399/02/16

   با سلام به دلیل خارش بدن ودرد معده دکتر داروی دکسپین را برایم تجویز کردن بعد از مصرف ۴۵ روز حالا سردرد در پیشانی و شقیقه ها و کف سر و همچنین داغی کف پاها دارم میتونه از مصرف این قرص باشه؟میتونم دارو قطع کنم؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر از عوارض شایع این دارو نمیباشد.
   این نکته حائز اهمیت است که به منظور كاهش احتمال بروز علائم قطع مصرف دارو و عدم بازگشت علائم بيماری ،باید قطع مصرف این دارو تحت نظر پزشک و تدریجی باشد.


  • سارا:
   1399/02/11

   با سلام همسر من حدود چهار ماه است تحت درمان با پاروکستین ۲۰ و یک چهارم دوگزپین ۱۰ هستند و تقریبا همه علائم اضطرابشون بهبود پیدا کرده و کنترل شده است. امشب استثنائا داروشون رو نخوردند. آماره کرده بودم. ولی ناگهان اذان صبح شد و چون روزه می‌گیرند دارو را نخوردند. خواستم ببینم حذف یک دوز دارو علائم سندرم محرومیت را ظاهر می کند؟ متشکرم پاسخ بدهید

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام خیر البته در صورت فراموشی 1 دوز نباید دوز بعد را 2 برابر کرد


  • لیلی:
   1399/02/08

   سلام بعد از شیمی درمانی یه هفته اس که خارش شدید پوست پیدا کزدم طوری که همه جونم میخاره ومیسوزه به نظرتون دوکسیپین مو‌ثره؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این دارو برای درمان خارش هم میباشد ولی با توجه به شرایط خاص جنابعالی، پاسخ این سوال را باید از پزشک خود بپرسید.


  • مهران :
   1399/02/07

   ببخشید فلوکسامین با دوکسپین وکلردیوپوکساید تداخل دارویی دارد

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   تداخل جدی بین فلوواکسامین و دوکسپین هست
   بهتره مصرف نشوند


  • فريبا:
   1399/01/26

   من داروي گاباپنتين ١٠٠ يك شب درميان ميخورم و رهاكين ٢٠٠هرشب اين روزهاي كروناييي خيلي استرس زيادي دارم ميتونم اين دارو رو براي پيشگيري ازاسترس بخورم؟؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر،بدون تجویز پزشک به هیچ عنوان از این دارو استفاده نکنید.
   با ماندن در خانه و انجام صحیح بهداشت فردی به این بیماری مبتلا نخواهید شد.اضطراب را از خود دور کنید و خود را با کارهای مختلف سرگرم نمایید.


  • علیرضا:
   1399/01/24

   باسلام۲۷سالمه۲۰سال ازوسواس رنج میبرم وپدرمم وسواس فکری دارن خودم هم انواع وسواس رو تجربه کردم الان پاروکستین۲۰مصرف میکنم،شب ها همش کابوس میبینم خواب آرومی ندارم افسردگی هم دارم میخواستم. ببینم دوکسپپین کمکی بهم می‌کنه یانه انواع دارو هارو مصرف کردم ولی نتیجه ای نگرفتم،کمکم کنین ممنونم

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   تحت هیچ شرایطی این داروها رو سر خود جابجا یا اضافه و کم نکنید 
   فقط زیر نظر پزشک متخصص اعصاب


  • علی:
   1399/01/19

   سلام همسر من یکسال ونیم افسردگی گرفته هیچ دارویی بهش اثر نمیکنه روزانه قرص زیادی مصرف میکنه قرص وانلافاکسین روزی دوتا ریسپریدن روزی یکی قرص ولبان روزی دوتا لوراسپام وکلرودیاز پوکسایید شبی یکی وقرص پارکستین روزی دوتا ودوکسپین روزی یکی میخواستم ببینم چرا اینهمه دارو روش اثر نداره ایا زیان این داروها بیشتر نیست خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید واقعا دیگه موندم نمیدونم چه کار کنم اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   ایشان باید تحت نظر یک متخصص اعصاب و روان حاذق، روان درمانی و دارودرمانی داشته باشند. بیماری هایی نظیر افسردگی نیازمند درمان طولانی مدت،صبر و همکاری خانواده میباشد.


  • حسین:
   1399/01/12

   سلام بیماری افسردگی دارم،حدود 2ماهه آسنترا50 صبحها میخورم که دکترم تا 100میلی افزایش داد،وشبهادوکسپین 25 ملاتونین میخورم که پزشکم تازگیاکلردیازپوکساید10روهم اضافه کرده میخوام ببینم آسنترا اثردوکسپین یا ملاتونین روکم نمیکنه،درضمن دکترپوست به خاطرجوش صورتم انتری داکس 100تجویزکرده یک عددصبح ویک عددشب میخورم میخواستم راهنماییم کنیدکه این قرصها تداخل داره باهم،چون هنوز خوابم خوب نیست وجوش صورتمم خوب نشده

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   دوکسپین طیف تداخلات گسترده ای دارد.در رابطه با مصرف همزمان دوکسپین با کلردیازپوکساید بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید.


  • ثریا:
   1399/01/12

   من سردرد شدید داشتم برام دوکسپین تجویز کرده اقای دکتر یا تاثیری خواهد گذاشت یا ن واقعا سردردهام دیگه کلافه ام کرده

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این دارو در درمان انواعی از سردردها کاربرد دارد.بهتر است تحت نظر پزشک دارو را مصرف نمایید.


  • ثریا:
   1399/01/12

   من سردرد شدید داشتم برام دوکسپین تجویز کرده اقای دکتر یا تاثیری خواهد گذاشت یا ن

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این دارو برای درمان انواعی از سردردها کاربرد دارد.


  • Ali Hosseini:
   1398/12/28

   سلام وقت بخیر می خواستم بدونم مصرف دوکسپین با ایمی پرامین تداخلی نداره ؟ ممنون

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   بله تداخل دارد.


  • سعید:
   1398/12/28

   سلام یک سوال داشتم و اینه که بنده حدود ۳ ماهه که اسهال دارم و انواع داروها رو مصرف کردم تحت نظر پزشکای مختلف و متاسفانه هیچ تاثیری نداشتند.در حال حاضر یک پزشکی برای این بیماری کپسول دوکسپین ۱۰ نوشته برام حالامیخام بدونم واقعا برای مشکلم تاثیری داره یا نه. البته تو نظرات دیدم که دوکسپین یک داروی ضد افسردگی است و آیا ربطی به مشکل گوارشی من داره یا نه یا اینکه پزشک اشتباه نوشته بران. در ضمن من هیچ بیماری خاص دیگری ندارم. با تشکر از شما دکتر عزیز که ما رو راهنمایی میکنید.

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   بابید یا پزشک مشورت شود اما احتمال دارد جهت آرامبخشی کاربرد دارد و شاید تشخیص داده شده مشکلات عصبی باعث مشکلات گوارشی شما باشد.


  • سلام آیا دکسپین داری مرفینه یا کدئین ممنون :
   1398/12/18

   سلام آیا دکسپین داری مرفینه یا کدئین ممنون

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   هیچ کدام


  • محیا:
   1398/12/09

   ایا دوکسپین۱۰ در درمان سوزش دست وپای دیابتی تاثیری دارد

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   بله


  • زهرا:
   1398/11/24

   سلام دوكسپين در دوران شير دهي منع مصرف دارد؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام با توجه به ترشح آن در شیر توصیه نمیشود مگر در موارد خاص و تجویز پزشک متخصص.


  • مهدی:
   1398/11/20

   برای کاهش میل جنسی ناشی از مصرف دوکسپین هگزال که بعد از گذشت مدت طولانی از مصرف قرص به حالت عادی بر نگشته ایا درمانی وجود داره؟ اگر هست به طور مشخص لطفا بفرمایید. به چندین دکتر اعصاب و روان و مغز و اعصاب مراجعه شده که نتیجه نگرفته شده تا الان.

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   باید مشخص بشه دارو قطع شده یا نه ؟! 
   و اینکه با توجه به شرایطتتون پزشک تصمیم میگیره که دارویه تقویتی بده یا داروتونو جایگزین کنه


  • Nima saye:
   1398/11/03

   با سلام و سپاس فراوان. بعد از 6 ماه مصرف دوکسپین10 به چه شیوه ای مصرف آن را قطع کنم؟(یک شب در میان یا نصف قرص ؟تا چه مدت زمانی؟)

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام دوکسپین از گروه داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای است و میبایست زیر نظر پزشک قطع شود.


  • نگار:
   1398/10/30

   سلام وقتتون بخیر کپسول دوکسپین 10 را به علت کهیر حاد هر شب دکتر برای یک ماه برایم تجویز کرده است . می خواستم بدانم تا چه زمان باید به مصرف آن ادامه دهم . آیا پس از یک ماه بدون تجویز پزشک به مصرف آن ادامه دهم ؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بهتر این است که بعد از یک ماه مصرف دارو، مجدد به پزشک خود مراجعه نمایید تا برای ادامه یا تغییر درمان شما تصمیم بگیرد.


  • رضایی:
   1398/10/26

   سلام من قبلا چندسال دکتر برام تجویز کرد بخاطر افسردگیم مصرف کردم افسردگیم برطرف شد.الان دوباره احساس ترس و اظطراب دارم خیلی حساس وباهرصدای ناگهانی میترسم و عصبی میشم میتونم دوباره استفاده کنم؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام دوکسپین در درمان افسردگی و برخی از انواع اضطراب کاربرد دارد ولی میبایست با مشورت پزشک استفاده شود.


  • نازی:
   1398/10/24

   با سلام..من دو سال پیس دوکسپین 25 با الپرازولام برای رفع ترس دندانپزشکی بهم تجویز شد..الان میخوام باز برم دندونپزشکی ولی نمیخوام زیاد مصرف کنم چون درس دارم..بنظرتون دو روز قبل از وفت ویزیتم مصرف کنم اثر داره؟؟یا یک هفته باید مصرف کنم؟؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   با توجه به احتمال بروز مجدد فوبیا، بهتر است با یک روانپزشک مشورت نمایید.


  • علی گدرزی:
   1398/10/19

   با عرض سلام و ادب دکتر فلوشیب خواب برای من دوکسپین نوشته ،اصولا من خواب رفتن اولیه مشکل دارم.و مشکل اعصاب و...ندارم.به نظرتون این دارو خوبه ،با توجه به اینکه خیلی گیج میکنه و میترسم رو حافظه به مرور زمان تاثیر بذاره

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام یکی از مصارف دوکسپین موارد بی خوابی میباشد و ظعف حافظه جزء عوارض آن نمیباشد.


  • جنتی:
   1398/10/15

   سلام وقت بخیر من دوکسپین رو ۴سال طبق تجویز دکتر پوست و برای ارامبخشی و خواب راحتتر استفاده میکنم دوهفتست نخوردم و میخوام قطعش کنم ایا مشکلی برام پیش نمیاد ممنون

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   قطع یکجا و سر خود توصیه نمیشود


  • مهدی ایمانی:
   1398/10/13

   سلام من 2 ماه کپسول دوکسپین 10 شبی 1 عدد خوردم و از 3 هفته پیش دچار معده درد شدید شدم و رفتم آندوسکوپی دکتر گوارش تشخیص زخم معده و اثنی عشر دادن ، آیا دوکسپین باعث زخم معده من شده ؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   دوکسپین مشکل گوارشی ایجاد نمیکه ولی احتمالا مشکل زخم معدتون بخاطر مجموعه ای از عوامل هست


  • Miss.d:
   1398/10/07

   سلام مرسی از اطلاعات خوبتون من اگزمای عصبی دارم و این دارو برام تجویز شده که هرشب استفاده کنم دکتر پوست تجویز کردن اما خیلی میترسم از عوارضش و اینکه ایا این دارو اعتیاد اور هست؟؟ و اینکه 20 سالمه و همش استرس اینو دارم نکنه عوارض بدتری برام داشته باشه

   پاسخ خانم دکتر اسکناطی:

   این داروها پس از طی دوره ی درمان ، می توان بتدریج قطع کرد و وابستگی ایجاد نمی کند.


  • مریم ممم:
   1398/10/05

   در بارداری 4ماهه مناسبه مصرف کند؟؟؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام 

    این دارو گروه C میباشد یعنی هنگام بارداری در شرايط خاص و نظارت ويژه پزشك قابل استفاده است: مطالعات حیوانی مواردی از عارضه جانبی برای جنین نشان داده است و مطالعات انسانی به اندازه کافی در دست نیست. منافع دارو در مقابل خطرات احتمالی، تعیین کننده مصرف یا عدم مصرف این دارو در دوران بارداری است.


  • سارا:
   1398/09/10

   با سلام من 40 روز هست که دوکسپین 25 مصرف میکنم. (برای درمان اضطراب و اعصاب و افسردگی برام تجویز شده ) کف پاهام گرم میشه و می خاره مخصوصا شبها ممکنه از عوارض این دارو باشه؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   بله. میتونه از عوارض  دارو باشه


  • زهرا:
   1398/09/03

   سلام قبل از داروی فلوکستین استفاده می کردند بعد از چند سال داروخانه به من گفت که فلوکستین و دوکسپین از یک کارخانه هستند و در واقع یک دارو هستند اما با دو نام. چند سالی هست که دوکسپن مصرف میکنم اما الان فهمیدم یکی نیست. چه‌طور میتوانم از دوکسپین دست بکشم و فلوکستین بخورم؟حالت‌های ترس وسواس اظطراب ودیگه حالتها م بیشتر شده ببخشید چطور میتونم بعد از چندسال دوباره فلوکستین بخورم ممنون

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   سلام
   با توجه به دسته دارویی داروهای ذکر شده که از داروهای اعصاب هستند بهتر است برای قطع و مصرف مجدد دارو حتما به پزشک اعصاب و روان مراجعه کنید.


  • امیر:
   1398/08/16

   با سلام دست و پاهام بی حس میشوند شدید،ودچار دوبینی شدم،آیا از عوارض دوکسپینه؟؟؟؟ممنون

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام عوارض دوکسپین شامل تهوع , سردرد , خشکی دهان , یبوست , گیجی , استفراغ , خستگی مفرط , تاری دید , بثورات جلدی , افزایش فشارخون , گز گزاندامها , عفونت دستگاه ادراری , ادم , احتباس ادراری , تعریق و  کاهش میل جنسی میباشد.


  • آرام:
   1398/08/16

   شایع ترین عوارض این دارو چیست؟؟؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام عوارض دوکسپین شامل تهوع , سردرد2 , خشکی دهان , یبوست , گیجی , استفراغ , خستگی مفرط , تاری دید , بثورات جلدی , افزایش فشارخون , گز گزاندامها , عفونت دستگاه ادراری , ادم , احتباس ادراری , تعریق و  کاهش میل جنسی میباشد.


  • رضا:
   1398/08/03

   با سلام بابت فشار عصبی که داشتم مشکل تنفسی پیدا کردم طوری که احساس میکردم آه نمیتونم بکشم که دکتر این دارو را برام تجویز کرد که ۲ روزه دادم استفاده میکنم که کلا احساس خستگی تمام کوفتگی بدن بی حوصلگی شدید که بعضی موقع میخوام سر کسی فقط داد بزنم ولی کسی چیزی بهم نگه لطفا بابت این موارد راهنماییم کنید

   پاسخ خانم دکتر اسکناطی:

   خستگی و بی حوصلگی از عوارض داروی دوکسپین است . در صورت افزایش علائم عصبی حتما با پزشک خود مشورت نمایید.


  • سروش:
   1398/08/02

   سلام به من این دارو برای خارش دادن درسته آیا تجویزش ؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام یکی از موارد مصرف دوکسپین خارش شدید ناشی از اگزما میباشد.


  • الهام:
   1398/07/18

   سلام این دارو روی اشتها هم تاثیر میزاره؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام بعضی از داروهای ضد افسردگی مثل دوکسپین ممکن است در مدت کوتاهی بعد از شروع مصرف باعث کم شدن اشتها و کاهش وزن شود ولی موقت میباشد و معمولا بعد از 6 ماه وزن افزایش پیدا میکند.


  • آرمان :
   1398/06/17

   سلام من دکتر این دارو را برای اضطراب برام تجویز کردن البته به نظر خودم اضطرابم هم زیاد نیست به نظرتون با این همه عوارض که داره مصرفش کنم ؟

   پاسخ خانم دکتر اسکناطی:

   به یاد داشته باشید که هیچ دارویی بدون عارضه نمی باشد و وقتی پزشک دارویی را تجویز می کند حتما فایده دارو بیش از ضررش برای بیمار می باشد. 
   و نیز عوارض دارو در همه بیماران بروز  نمی کند . دارو را طبق نظر پزشک مصرف کنید چناچه عوارض دارو را مشاهده کردید در این خصوص با پزشک مشورتنمایید و هیچ گاه داروهای اعصاب را به یکباره قطع نکنید .


  • فاطمه:
   1398/06/05

   خوردن چند قرص دوکسپین خطرناک است ونیاز به درمان اورژانسی دارد؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام حداکثر مقدار مجاز مصرف دارو در یک نوبت 150 mg  و در روز تا mg300(  در 1 تا3 دوز منقسم) می باشد. البته بحث مسمومیت دارویی وابسته به شرایط فرد و داروهای مورد استفاده ایشان نیز میباشد.


  • محسن :
   1398/05/28

   سلام این دارو برای تخیری در سکس هم استفاده میشود

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر،استفاده از این دسته داروها جهت تاخیر در انزال مناسب نمیباشد.برای مصرف هر گونه داروی خوراکی جهت تاخیر در انزال حتما با یک پزشک مشورت نمایید.


پرسش از دکتر داروساز